Click the pencil icon to edit the text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enimnad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.

Primary button Secondary button

Beykoz Klima Servisi

Klima aletinin tarihi insanlık derece eskidir. İlk insanlar üzeri ısılarını koruyabilmek ve ferdî konfor sahip olmak bağırsakin efsanevi derilerini kullanıyorlardı. Daha sonraları Mısırlı egemen dershane, palmiye dallarıyla kendisini serinleten esirleri kullandı. Romalılar ise meşhur hamamlarında ventilasyon ve ısıtma sistemleri kullandılar. Vasat çağlarda Leonardo Da Vinci, benzeyen bir arkadaşının evinin odalarını havalandırmak bağırsakin akarsu gücü ile çalışan bir fan yaptı. Havalandırma ve merkezi ısıtma sistemleri 19. yüzyılda hızla vürutti. Fanlar, buhar kazanları, radyatörler icat edildi ve kullanılmaya saksılandı. 1844 senesinde U.S. Marine Hastanesi’ nin yöneticisi olan John Gorrie yeni soğutma makinasını tanıttı. Bu, dünyadaki ilk ticari soğutma ve havalandırma makinasıydı. Klima, ilk önemli kullanma düzlükını 1920′ li senelerın başlangıcında tiyatrolarda buldu. 1925′ te New York’ taki ünlü Rivoli Tiyatrosu bapsına ” Her hin 20 derecedir” duyuruını asmıştı. Arkası sıra mağazalar, uçaklar ve otomobillere klima yerleştirildi. 1930 senesinde Du Pont şirketinden Thomas Midgley, Freon soğutucuyu vüruttirdi. Hızla devam eden uran vürutmeler sonucunda 1950′ li yıllardan itibaren split tip klima cihazları kullanılmaya saksılandı. İklimlendirme, havayı ısıfecir, soğutan, temizleyen ve nemini kontrol eden bir prosestir. Hasetmüzde insanlar, daha gamsız ve verimkâr evetşayabilmek bağırsakin klima cihazını yeğleme etmektedir. Bir kaç sene öncesine derece klima şatafat olarak akseptans edilmekteydi. İnsanlar evlerinde yahut alışverişyerlerinde sıcaktan bunalsalar dahi klimaya sağlam beğenme etmiyorlardı. Fakat aradan sabık birkaç yılda çok tadil oldu. Daha çok klima sıfır alışverişyerlerinde sima çalışmak istememektedir. Önce alışverişyerlerinde geniş olarak kullanılmaya başlayan klimalar, son dönemlerde evlerin bile mübrem konfor cihazı olmuştur. Son uygulayım bilimi ile vüruttirilen klimalara ısıtma özelliğinin bile eklenmesi klimayı yalnızca edebiyat girenlemek bağırsakin kullanılan bir cihaz olmaktan çızevcep, kışın da ısınmak bağırsakin yeğleme edilen cihaz yapmıştır. Klima kullanma alışkanlığı ülkemizde yeni vürutmeye saksılamıştır. Pazardaki ürün ve bedel çeşitliliği zıtsında tüketicilerimiz hüküm verme sürecinde olabildiğince karamsarlık evetşamaktadırlar. Bir konfor aracı olarak satın alınan klimaların, Türkiye’ nin abuhava koşullarına ve klimatize yapılmak maksut mekana münasip seçilmemiş olması, yerinde servis desteğinin esenlanamaması, düz montaj uygulamalarının binalmaması kabilinden nedenlerle maatteessüf tüketicimiz mağdur olmaktadır. Soylu erki ömrü ülkemiz koşullarında kestirmece 10 sene olan klima cihazlarının seçiminde, ilk satın ahiz maliyetinin nispetle işletme sürecinde oluşabilecek maliyetler ile enerji maliyeti bile dikkate alınmalıdır. Klima cihazı satın alınmadan önce bu kriterler dikkate alınarak küçümencik bir araştırma binalmalıdır.

No Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kagithavlu.name.tr/ https://kucukcekmeceotocekici.name.tr/ https://poligon.name.tr/ https://akvaryum.name.tr/ https://kayserimicroblading.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma